Ochraniacze Sportful Neoprene All Weather świetne wg Cycling Weekly

Ciepłe stopy to podstawa przyjemności z zimowej jazdy. Trudno o nie bez odpowiednich ochraniaczy na buty. Model Sportful Neoprene All Weather został ostatnio przetestowany przez "Cycling Weekly", jedno z najważniejszych rowerowych i kolarskich czasopism świata. Wynik testu? 9/10.

 

fot. Poci's/Sportful

 

Kto raz poczuł w stopach bólu zimowej jazdy, ten mógł się zniechęcić do kolejnych przejażdżek albo poszukać rozwiązania problemu. Sprawdzonym rozwiązaniem są odpowiednie ochraniacze na buty. Które wybrać? Model Sportful Neoprene All Weather sprawdziła ostatnio Hannah Bussey z "Cycling Weekly", której w przeszłości często doskwierały zimne stopy podczas jazdy. Z oryginałem testu można się zapoznać pod TYM linkiem, poniżej przedstawiamy tłumaczenie.

 

"Byłem podekscytowana, gdy zobaczyłam na swoim biurku parę ochraniaczy Sportful Neoprene All Weather. W moim odczuciu zimne stopy mogą zepsuć przejażdżkę. Nigdy nie jestem pewna, co jest bardziej bolesne – utrata czucia w stopach czy jego powrót. Jedno i drugie może być wyjątkowo dotkliwe, więc każdej zimy staram się mieć pewność, że nie utracę »łączności radiowej« ze swoimi stopami, dlatego wciąż poszukuję najlepszych ochraniaczy na rynku.

  

Oczywiście odpowiednia para skarpet pomoże w utrzymaniu ciepłej stopy, ale tylko na tyle, na ile pozwoli wełna merino, więc to zewnętrzna warstwa musi powstrzymać wiatr, wodę i chłód.

  

Jak nazwa sugeruję, ochraniacze All Weather są wykonane z neoprenu jako podstawowego materiału. Zostały stworzone zaledwie z dwóch paneli materiału, co pozwoliło ograniczyć do minimum szwy, które mogą być wrażliwe na warunki atmosferyczne [szwy są termicznie klejone – red.]. W miejscu połączenia materiału z przodu użyto kleju, by ograniczyć możliwość dostania się wody.

 

Z tyłu ochraniacze mają zamek z dodatkowym wzmocnieniem na trudne warunki oraz uszczelniającym zapięciem kostki. Mocny ochronny materiał na palcach, podeszwie i pięcie zabezpiecza ochraniacze w miejscach narażonych nie tylko na wymagające warunki pogodowe, ale też przedarcie.

 

Fajnymi dodatkami ochraniaczy są pętelka na pięcie ułatwiająca ich zakładanie oraz odblaskowe elementy z przodu i z tyłu.

 

fot. Poci's/Sportful 

 

Jazda

 

Gdy tylko założyłam ochraniacze Sportful Neoprene All Weather, od razu byłam zachwycona ich dopasowaniem. Rozmiar S/M był idealny na szosowy but nr 40. Świetnie pasowałyby jako termalne ochraniacze aero, jeśli zależałoby ci na oszczędności watów zimą. Zwykle uzyskanie takiego poziomu przytulności wymaga wytrzymałości i wytrwałości – przede wszystkim trzeba ochraniacze wciągnąć na buty, a później poprawić zapięcie buta, które z pewnością zostało naruszone podczas zakładania osłony. Takie czynności możesz zaliczyć jako solidną rozgrzewkę przed jazdą. Byłam więc bardzo wdzięczna za rozciągliwy neopren i pętelkę u podstawy zamka, które pomagały wciągnąć ochraniacze odpowiednio nad piętę […].

 

Dzięki temu, że żyję w Manchesterze, który nie na darmo jest nazywany deszczowym miastem, mogłam jeździć w ochraniaczach Sportfula wczesną jesienią. Deszcz był wtedy niemal jak w Biblii, temperatury spadały do paru stopni Celsjusza, a ja mogłam zrobić solidny test. Jadąc w ulewach, bez przedniego błotnika, można polegać tylko na ochraniaczach. Mówiąc szczerze, Sportful Neoprene All Weather walczyły dzielnie, gdy na drodze nie było wielkiej wody. Ale po kilku godzinach jazdy, gdy nie dało się uniknąć kałuży, ochraniacze przepuściły wodę.

 

Jakkolwiek, nie był to nagły bluzg zimnej wody, a jedynie przeciekanie przez trudną do zauważenia chwilę. Kiedy więc uświadomiłam sobie, że moje stopy są mokre, nie były zimne. Nawet na koniec przejażdżki, gdy wygnano mnie z domu, dopóki nie rozbiorę się w drzwiach (czy znacie inny sport z tym poziomem upokorzenia?), gdy mogłam wylewać wodę z butów, moje stopy wciąż miały przyjemny różowy kolor zamiast bladoniebieskiego, który zwykle pojawia po jeździe w deszczu.

  

Do tej pory jeździłam w tych ochraniaczach parę razy i jak na razie dobrze oceniam ich trwałość […]. 

Wartość

 

[…] Jeśli chodzi o zestawienie z innymi porównywalnymi modelami, ich cena 40 funtów [w Wielkiej Brytanii – red.] to niższy pułap. Mają więc całkiem dobry stosunek jakości do ceny.

 

Werdykt

  

Wygodne i dobrze dopasowane ochraniacze Sportful Neoprene All Weather zapewniają znakomite właściwości termalne i wiatroodporne. Utrzymują się one nawet wtedy, gdy woda w końcu przedostanie się do środka.

  

Plusy

Wiatroodporne

Wodoodporne

Wygodne dopasowanie

Odblaskowe szczegóły

Łatwe do założenia

 

Minusy

Nie są w 100% wodoszczelne

 

Ocena: 9/10".

 

Zobacz szczegóły ochraniaczy Sportful Neoprene All Weather - KLIKNIJ.

 

W Bike Atelier są dostępne także ochraniacze Sportful Neoprene XTR dostosowane do butów MTB - KLIKNIJ.

Udostępnij: