TdBA w Kartuzach – koleżeńskie starcie na wysokim poziomie

– Takich imprez jest wiele, ale tylko w Kartuzach jest taka atmosfera – mówi Natalia Lewandowska, zwyciężczyni drugiego tegorocznego wyścigu Tour de Bike Atelier. Na Pomorzu wystartowały w nim aż 22 osoby, tworząc piękne kolarskie widowisko.

 

  

– Emocje były takie, jak byśmy startowali na mistrzostwach świata – mówi Natalia Lewandowska, triumfatorka Tour de Bike Atelier w Kartuzach. W minionych dniach to właśnie pomorski sklep rowerowy Bike Atelier mógł być najgorętszym miejscem na kolarskiej mapie Polski. O wysoką temperaturę zadbało tam wiele osób, dla których nie ma początku sezonu bez rywalizacji na trenażerach. – Impreza, w której uczestniczę co roku, zaraziła mnie trzy lata temu swoją atmosferą i super warunkami. W Tour de Bike Atelier jest nie tylko bardzo wysoki poziom, ale przede wszystkim świetna organizacja i doskonałe podejście "pod zawodnika". Tu każdy czuje się jak wśród kolegów, nie ma chorej rywalizacji, ale koleżeńskie dopingowanie. Jest prawdziwa walka, ale w bardzo przyjaznym nastroju – uważa Dawid Trepczyk.

 

 

W tym roku walka w Kartuzach była niezwykle wyrównana. Dość powiedzieć, że między pierwszym a szóstym zawodnikiem było 27 sekund różnicy, a między trzecim a szóstym zaledwie trzy sekundy! Wśród mężczyzn niekwestionowanym bohaterem wyścigu był Michał Kostuch, który powtórzył sukces sprzed roku, wygrywając w finale z czasem 5:53. Zawodnik, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas wśród mastersów, wszedł do niego z najlepszym czasem eliminacji.

 

– Ze względu na niezwykle wyrównany poziom rywalizacji to była jedna z najtrudniejszych imprez w ramach Tour de Bike Atelier – przyznaje Dawid Trepczyk, który zajął w Kartuzach drugie miejsce, wykręcając czas 6:07. Jak się okazało, walczył nie tylko z rywalami i zegarem, ale także z doświadczeniami minionego wieczoru. – Podczas finałowego startu byłem „wczorajszy”, ale bardzo pozytywnie nastawiony, tym bardziej, że mogłem liczyć na wspaniały doping oraz doskonałe przygotowanie i dopasowanie roweru, na którym mogłem się ścigać – uśmiecha się.

 

  

Także od trzech lat startuje w Kartuzach Daniel Kramp, który tym razem ukończył wyścig na trzecim miejscu. – Przyciąga mnie do niego bardzo wysoki poziom organizacji i świetna rodzinna atmosfera. Udziela się ona podczas przejazdu – mówi. Dodaje, że przydatne okazały się wskazówki pracowników Bike Atelier oraz ich podejście do sprzętu („rower był przygotowany na piątkę”). Uczestnicy rywalizacji nie szczędzą pochwał także dla trenażera Elite Drivo, na którym przyszło im się ścigać. – Bardzo realistycznie oddaje trasę i precyzyjnie ukazuje osiągane wartości. Sam chętnie bym sobie taki sprezentował – mówi Dawid Trepczyk. – Pokazuje rzeczywistą liczbę watów – dodaje Dorota Kostuch. W Kartuzach wystartowała, by porównać swoją formę z tą z zeszłorocznego wyścigu. – Dałam z siebie wszystko, lubię takie krótkie trasy pod górkę – opisuje swoje wrażenia po wykręceniu 2. czasu wśród kobiet. Nie tylko sam wynik był dla niej ważny. – Z pewnością wrócę tu za rok dla tak świetnej atmosfery i zdrowej rywalizacji.

 

 

– Takich imprez jest wiele, ale tylko w Kartuzach jest taka atmosfera – nie pozostawia złudzeń Natalia Lewandowska, tegoroczna mistrzyni kręcenia na trenażerach w sklepie Bike Atelier na Pomorzu. Choć wygrała z czasem 7:17, dla niej również ważniejsze od samego startu było to, co się wokół niego działo. – Dla takiej atmosfery warto było się ścigać. Każdy każdemu pomagał, dopingował, wspierali nie tylko organizatorzy, ale też współzawodnicy, była tylko piękna sportowa rywalizacja. To było cenne doświadczenie i świetna zabawa – cieszy się triumfatorka. – Do tego mieliśmy zapewnioną fachową obsługę i pomoc, a sam przejazd był wisienką na torcie – dodaje. Po Olkuszu i Kartuzach rywalizacja w Tour de Bike Atelier przenosi się do Częstochowy. Eliminacje odbędą się tam od 13 do 15 lutego, a finał w sobotę 16 lutego w sklepie Bike Atelier na ul. Pułaskiego 84-86.

 

Wyniki finału Tour de Bike Atelier w Kartuzach

Mężczyźni

1. Michał Kostuch, 5:53

2. Dawid Trepczyk, 6:07

3. Kacper Wiśniowski, 6:17

4. Daniel Kramp, 6:18

5. Adam Dejk, 6:19

6. Szymon Ortman, 6:20

 

Kobiety

1. Natalia Lewandowska, 7:17

2. Dorota Kostuch, 7:40

3. Emilia Kuptz, 8:21

Udostępnij:

Najnowsze wpisy