TdBA w Kielcach: młodość i doświadczenie

– W finale było ciężko, ale tak powinno być – mówi Waldemar Banasiński, 2. zawodnik Tour de Bike Atelier w Kielcach, aktualny mistrz Polski i wicemistrz świata w przełajach w kategorii 65-69 lat. Podziw wzbudziła także czternastoletnia Katarzyna Zagnińska, która wygrała wśród kobiet.

 

  

Ostatni tegoroczny Tour de Bike Atelier pokazał, jak bardzo uniwersalne jest kolarstwo. W Kielcach udowodnili to startujący. Wśród kobiet niespodziewanie wygrała zaledwie czternastoletnia Katarzyna Zagnińska, która w eliminacjach zajęła drugie miejsce. – Ta dziewczyna dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rowerem, ma duży potencjał. Jej sportowa zawziętość wzbudziła wielki podziw – mówią organizatorzy wyścigu ze sklepu Bike Atelier w Kielcach. Wykręciła czas 22:06, o blisko dwie minuty wyprzedzając Annę Banaszek (24:03).

 

 

Szacunek należy się każdemu uczestnikowi finału rozgrywanego na wymagającej trasie. 2-km płaski odcinek przygotowywał do 3-km podjazdu o śr. nachyleniu 10% i maks. 15%. – Było ciężko, ale tak powinno być, jestem zadowolony – mówi Waldemar Banasiński, aktualny mistrz Polski i wicemistrz świata w kolarstwie przełajowym.

 

 

Jego forma zrobiła wrażenie na pozostałych uczestnikach Tour de Bike Atelier, jednak w Kielcach nie miał sobie równych Dariusz Kaleta. Średnia generowanej mocy 370 watów pozwoliła mu odnieść zdecydowane zwycięstwo z przewagą ponad trzech i pół minuty nad drugim Banasińskim (15:01 i 18:34). Trzecie miejsce zajął Paweł Wójcik (24:24).

 

 
– Miałem półtora miesiąca przerwy od jazdy, jednak chciałem sprawdzić, jak się będzie jechało. Po przerwie trudno jest wejść w odpowiedni rytm, ale taki wyścig to dobry sprawdzian dla każdego zawodnika – mówi Waldemar Banasiński. – Trenażer to też świetny sposób na trening, gdy jest zimno – dodaje. Już teraz zapowiada swój start w kolejnych zmaganiach z cyklu Tour de Bike Atelier. Przyjdzie na nie trochę poczekać, ale wspomnienia z tegorocznego TdBA mogą towarzyszyć jego uczestnikom jeszcze długo.
 

Wyniki Tour de Bike Atelier 2019 w Kielcach

Mężczyźni

1. Dariusz Kaleta 15:01

2. Waldemar Banasiński 18:34

3. Paweł Wójcik 24:24

 

Kobiety

1. Katarzyna Zagnińska 22:06

2. Anna Banaszek 24:03

 

 

 

 

Udostępnij: