Finał Tour de Bike Atelier w Lubinie

W Lubinie zakończyła się tegoroczna seria wyścigów na trenażerach kolarskich, Tour de Bike Atelier. Ostatnimi triumfatorami tych zawodów byli Maciej Dulewicz i Ewelina Klocek.

Po rywalizacji w Katowicach, Nowym Sączu i Kartuzach, impreza przeniosła się na Dolny Śląsk. W Lubinie do zmagań przystąpiło 20 osób, które zdecydowały się na start w eliminacjach. Uczestnicy ścigali się na 8,5-kilometrowej trasie, która odzwierciedlała pofałdowany fragment rundy mistrzostw świata w Madrycie.

Najszybszy w kwalifikacjach był Paweł Czyrski, który zameldował się na mecie z czasem 15:05. Rywale deptali mu jednak po piętach, gdyż Bartosz Ostapowicz i Adrian Matkowski pojechali zaledwie o 5 sekund wolniej, a kolejni zawodnicy również nie odstawali znacznie.

W sobotnim finale zabrakło Pawła Czyrskiego, więc walka o zwycięstwo była jeszcze bardziej otwarta. Skorzystali z tego Maciej Dulewicz i Kacper Busse, którzy zostawili sporo sił na decydujący przejazd i z odpowiednio 5. i 6.miejsca awansowali na pierwsze dwa! Obaj złamali granicę 15 minut – Dulewicz uzyskał 14:44, a Busse 14:50. Adrian Matkowski pojechał tylko o 1 sekundę wolniej niż w eliminacjach, zapewniając sobie miejsce na podium. Najlepszych podzieliły sekundy, gdyż czwarty Bartosz Ostapowicz stracił tylko pół minuty.

Wśród pań najszybsza w kwalifikacjach była Ewelina Klocek, z wynikiem 19:17, pokonując o blisko minutę Adriannę Kluk (20:12). Liderka miała jednak sporo rezerw i w finale urwała od swojego czasu minutę, zapewniając sobie wygraną. Ponownie zostawiła w pokonanym polu Adriannę Kruk oraz Paulinę Broszkiewicz.

Po serii wyścigów na trenażerach czas na rywalizację w terenie. Pierwsza impreza na rowerach górskich z cyklu Bike Atelier MTB Maraton już 22 kwietnia w Rybniku.