Triathloniści opanowali Sosnowiec

W Sosnowcu rozegrana została debiutancka edycja Bike Atelier Triathlonu. Blisko 300 uczestników zmierzyło się z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem.

W niedzielę, równo o 12 w południe, triathloniści wskoczyli do wody, rozpoczynając swoje wyjątkowe  zmagania. Po przepłynięciu 475-metrowego odcinka w Stawikach, wyjechali na 21-kilometrową trasę kolarską, składającą się z kilku pętli po centrum Sosnowca. Część rowerowa prowadziła m.in. obok Parku Kruczkowskiego, Ezgotarium, Parku Sieleckiego, a kończyła w Parku Środula. Tam, rozegrano 5-kilometrowy bieg. Całość odbyła się przy dobrej, słonecznej pogodzie.

- To było bardzo wymagające przedsięwzięcie logistyczne, ale cieszymy się, że wszystko się udało. Zawodnicy podkreślali swoje zadowolenie z imprezy, więc także i my możemy być zadowoleni – mówi Jacek Kotarski z Bike Atelier Sosnowiec, organizator wyścigu. – Triathlon udanie zadebiutował w Sosnowcu i przy okazji pokazał jego ciekawe zakątki oraz zaprezentował nowe, wyremontowane drogi przebiegające przez centrum. Mamy nadzieje, że zawodnicy przyjezdni wrócą do domów z pozytywną opinią nie tylko o wyścigu, ale też o naszym  mieście.

Najszybciej cały dystans pokonał  Tomasz Marcinek z Raciborza, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, zwycięzca zawodów Pucharu Polski i reprezentant kraju. Zajęło mu to 53 minuty i 29 sekund. Drugie miejsce, z czasem 55:12 wywalczył trener triathlonu, Jakub Woźniak, a trzeci był Bartosz Olejnik, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski amatorów w kategorii wiekowej 18-24 (w tzw. dystansie ½ Ironman).

Najlepszą z kobiet była medalistka mistrzostw kraju, Natalia Rypel. Jej rezultat to 1:02:30, o ponad 2 i pół minuty lepszy od drugiej Dominiki Bura. Oliwia Warzecha uzupełniła podium. Pełne wyniki można znaleźć pod linkiem.

Dodatkowo rozegrana została też sztafeta, w której wystąpiły trzyosobowe zespoły. Każdy członek drużyny startował w jednej z trzech konkurencji i dzięki temu wszyscy, którzy chcieli zakosztować triathlonu, a nie czuli się pewnie we wszystkich trzech dyscyplinach, mogli to zrobić.

Bike Atelier Triathlon to jedna z wielu imprez organizowanych przez sieć sklepów Bike Atelier. W tym sezonie odbędzie się też łącznie 10 maratonów w kolarstwie górskim, a w maju rozegrany został wyścig w kolarstwie szosowym w Psarach.