Siodło Prologo SCRATCH-2 CPC 134 mm NACK White/Black Zobacz większe

Siodło Prologo SCRATCH-2 CPC 134 mm NACK White/Black

 • Siodło SCRATCH-2 NACK CPC - okrągłe siodło unisex na długie i średnie dystanse na szosie. Dzięki swojemu kształtowi ciężar rozkłada się na całą powierzchnię siedziska, redukując uciski w obrębie krocza. Siodła z serii Scratch wspomagają naturalną rotację miednicy w trakcie jazdy.

  W siodle zastosowano nowatorską opatentowaną technologię CPC AIRING, jej elementy umieszczone w strategicznych strefach siodła zapewniają maksymalne tłumienie wstrząsów i drgań, oraz utrzymanie optymalnej pozycji w każdych warunkach atmosferycznych. Technologia CPC AIRING wykorzystuje nano polimery 3D, rozwinięta i sprawdzona przez profesjonalne ekipy szosowe i terenowe zapewnia komfort przy wzroście wydajności.

  W siodle zastosowano pręty w technologi NACK, nanostrukturalne włókna węglowe z domieszką włókien kevlarowych i aluminiowych, w celu otrzymania superlekkich i wytrzymałych prętów w porównaniu ze standardowym karbonem.
  Pręty są owalne o wymiarach 7x9,3 mm.

  Technologie wykorzystane w siodle:
  ESD
  Active Density
  CPC
  NACK

   

  Technologie wykorzystywane w siodłach Prologo:

  PAS system - System PAS jest to specjalnie ukształtowane wypełnienie siodełka. Taki kształt eliminuje ucisk w okolicach krocza/miednicy, gdzie znajdują się newralgiczne arterie nerwowe jak i krwionośne co pozwala na dłuższe i bardziej komfortowe korzystanie z roweru.

  CPC: Connect, Power Control - CPC: technologia opatentowana przez Prologo. Powierzchnia siodełka pokryta jest drobnymi rurkami zwiększającymi "trzymanie" siodła, pochłanianie wstrząsów oraz utrzymują odczucie chłodnej powierzchnię siodełka. CPC dzięki swej konstrukcji przyczynia się do poprawy krążenia krwi i zmniejsza dyskomfort poprzez masaż okolic krocza.

  SPACE - Maksymalizuje komfort i wydajność jazdy rowerem. Duży anatomiczny kanał w osi siodełka, eliminuje ewentualne punktowe uciski dzięki jego zróżnicowanym kształtom i twardością pianki wewnętrznej. Jest dostosowany do damskich i męskich różnic anatomicznych.


  Rodzaje prętów:

  T2.0 - wykonane z Chromo-Molibdenu. Mocne , wytrzymałe na rozciąganie. Średnica 7mm.

  TIROX - Lekkie aluminiowo stalowe pręty odporne na skręcenia. Ta technologia doceniona została w lotnictwie i kosmonautyce za jego lekkość i wytrzymałość. Tirox to kompromis pomiędzy wytrzymałością a wagą.

   

  Profile siodeł Prologo:

  PŁASKI- ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają bardzo dużą ruchomość lędźwiową. Kształt pozwala szybką i łatwą zmianę pozycji na siodełku.


  PÓŁOKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają średnią ruchomość lędźwiową. Profil pozwala na wygodne pokonywanie nawet dłuższych dystansów. Nie ogranicza ruchomości miednicy i pozwala na bardzo łatwe wygodne znalezienie właściwej pozycji i jej dłuższe utrzymanie.

  OKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają ograniczoną ruchomość lędźwiową. Doskonałe na średniej długości dystanse. Okrągły profil zwiększa powierzchnię styku co lepiej rozkłada ciężar cyklisty na siodełku. Tylna krawędź jest nieco uniesiona co nieco poprawia rotację miednicy i poprawia pozycję.

 • Specyfikacja techniczna

  • SymbolSC20NA4WBC7-AM
   PłećUnisex
   Waga194 g
   Długość280 mm
   PokrycieMicrofibra + CPC
   Szerokość134 mm
   WypełnienieLight Foam
   PrętyNACK
   ProfilOkrągły
   TechnologieACTIVE DENSITY, ESD, CPC, NACK
 • Napisz opinię

  Siodło Prologo SCRATCH-2 CPC 134 mm NACK White/Black

  Siodło Prologo SCRATCH-2 CPC 134 mm NACK White/Black

  Siodło SCRATCH-2 NACK CPC - okrągłe siodło unisex na długie i średnie dystanse na szosie.

Polecamy również