Siodło Prologo DIMENSION 143 mm NACK Black Zobacz większe

Siodło Prologo DIMENSION 143 mm NACK Black

899,00 zł

Niedostępny online

Kod produktu: SE-PW00018

Dostępność w sklepach:
Sprawdź dostępność
 • DIMENSION ta nazwa sama w sobie zawiera ważność projektu: stworzenie innowacyjnego produktu pod względem formy, rozmiaru, komfortu i wydajności.

  Siodło ma krótki nos (3/3,5 cm krótszy niż tradycyjnie) by wyeliminować jakikolwiek kontakt i ucisk w przedniej części krocza, szczególnie w fazie największego naporu (na dropach).
  Kształt i wymiary są kompletnie nowe i rewolucyjne (krótsze i szersze niż tradycyjne siodło): 245x143 mm i tylko 149 gram w wersji NACK.
  DIMENSION ergonomiczne, lekkie, chroniące prostatę - siodło dla klientów poszukujących wyrobów nawyższej klasy.
  Zwiększona do 143 mm szerokość pomaga rozłożyć ciężar kolarza na większej powierzchni, zapewniając lepszy komfort przez długi czas. Szeroki anatomiczny tunel PAS przebiega przez siodło wzdłuż jego osi, redukując kontakt i ucisk na miękkie tkanki oraz ścięgna, eliminując drętwienie, a także wspomagając ochronę prostaty.

  Technologie zastosowane w siodle:
  PAS
  NACK

   

  Technologie wykorzystywane w siodłach Prologo:

  PAS system - System PAS jest to specjalnie ukształtowane wypełnienie siodełka. Taki kształt eliminuje ucisk w okolicach krocza/miednicy, gdzie znajdują się newralgiczne arterie nerwowe jak i krwionośne co pozwala na dłuższe i bardziej komfortowe korzystanie z roweru.

  CPC: Connect, Power Control - CPC: technologia opatentowana przez Prologo. Powierzchnia siodełka pokryta jest drobnymi rurkami zwiększającymi "trzymanie" siodła, pochłanianie wstrząsów oraz utrzymują odczucie chłodnej powierzchnię siodełka. CPC dzięki swej konstrukcji przyczynia się do poprawy krążenia krwi i zmniejsza dyskomfort poprzez masaż okolic krocza.

  SPACE - Maksymalizuje komfort i wydajność jazdy rowerem. Duży anatomiczny kanał w osi siodełka, eliminuje ewentualne punktowe uciski dzięki jego zróżnicowanym kształtom i twardością pianki wewnętrznej. Jest dostosowany do damskich i męskich różnic anatomicznych.


  Rodzaje prętów:

  T2.0 - wykonane z Chromo-Molibdenu. Mocne , wytrzymałe na rozciąganie. Średnica 7mm.

  TIROX - Lekkie aluminiowo stalowe pręty odporne na skręcenia. Ta technologia doceniona została w lotnictwie i kosmonautyce za jego lekkość i wytrzymałość. Tirox to kompromis pomiędzy wytrzymałością a wagą.

   

  Profile siodeł Prologo:

  PŁASKI- ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają bardzo dużą ruchomość lędźwiową. Kształt pozwala szybką i łatwą zmianę pozycji na siodełku.


  PÓŁOKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają średnią ruchomość lędźwiową. Profil pozwala na wygodne pokonywanie nawet dłuższych dystansów. Nie ogranicza ruchomości miednicy i pozwala na bardzo łatwe wygodne znalezienie właściwej pozycji i jej dłuższe utrzymanie.

  OKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają ograniczoną ruchomość lędźwiową. Doskonałe na średniej długości dystanse. Okrągły profil zwiększa powierzchnię styku co lepiej rozkłada ciężar cyklisty na siodełku. Tylna krawędź jest nieco uniesiona co nieco poprawia rotację miednicy i poprawia pozycję.

 • Specyfikacja techniczna

  • PłećUnisex
   Waga149 g
   SymbolDIMENA3HB80-AM
   Długość245 mm
   PokrycieMicrofibra
   Szerokość143 mm
   WypełnienieLight Foam
   PrętyNACK
   ProfilPółokrągły
   TechnologiePAS, NACK
 • Napisz opinię

  Siodło Prologo DIMENSION 143 mm NACK Black

  Siodło Prologo DIMENSION 143 mm NACK Black

  Siodło DIMENSION NACK - półokrągłe, bardzo lekkie, komfortowe siodło unisex.

Polecamy również