Siodło Prologo SCRATCH DEA 143 mm T2.0 Black/Blue Zobacz większe

Siodło Prologo SCRATCH DEA 143 mm T2.0 Black/Blue

 • Siodło SCRATCH DEA - damskie, okrągłe siodło o szerokim zastosowaniu. Zaokrąglone kształty zapewniają komfortową sportową jazdę.
  Zwiększenie grubości wyściółki z aktywnej pianki w połączeniu z techologią PAS skutkuje większym komfortem w obszarach o silniejszym nacisku, co daje w efekcie większą wydajność.
  Generalnie kobiety mają większą miednicę, dlatego sodełka DEA posiadają zwiększoną powierzchię siedziska.
  Pomimo tego, że wymiary mają zasadnicze kształt również wpływa na wygodę, stąd też szerokość siodła to 143 mm.

  Pręty siodła wykonano w technologi T2.0, wykorzystującej pręty Cro-Mo o wysokiej wytrzymałóści na rozciąganie. Średnica prętów 7mm.

   

  Technologie wykorzystywane w siodłach Prologo:

  PAS system - System PAS jest to specjalnie ukształtowane wypełnienie siodełka. Taki kształt eliminuje ucisk w okolicach krocza/miednicy, gdzie znajdują się newralgiczne arterie nerwowe jak i krwionośne co pozwala na dłuższe i bardziej komfortowe korzystanie z roweru.

  CPC: Connect, Power Control - CPC: technologia opatentowana przez Prologo. Powierzchnia siodełka pokryta jest drobnymi rurkami zwiększającymi "trzymanie" siodła, pochłanianie wstrząsów oraz utrzymują odczucie chłodnej powierzchnię siodełka. CPC dzięki swej konstrukcji przyczynia się do poprawy krążenia krwi i zmniejsza dyskomfort poprzez masaż okolic krocza.

  SPACE - Maksymalizuje komfort i wydajność jazdy rowerem. Duży anatomiczny kanał w osi siodełka, eliminuje ewentualne punktowe uciski dzięki jego zróżnicowanym kształtom i twardością pianki wewnętrznej. Jest dostosowany do damskich i męskich różnic anatomicznych.


  Rodzaje prętów:

  T2.0 - wykonane z Chromo-Molibdenu. Mocne , wytrzymałe na rozciąganie. Średnica 7mm.

  TIROX - Lekkie aluminiowo stalowe pręty odporne na skręcenia. Ta technologia doceniona została w lotnictwie i kosmonautyce za jego lekkość i wytrzymałość. Tirox to kompromis pomiędzy wytrzymałością a wagą.

   

  Profile siodeł Prologo:

  PŁASKI- ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają bardzo dużą ruchomość lędźwiową. Kształt pozwala szybką i łatwą zmianę pozycji na siodełku.


  PÓŁOKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają średnią ruchomość lędźwiową. Profil pozwala na wygodne pokonywanie nawet dłuższych dystansów. Nie ogranicza ruchomości miednicy i pozwala na bardzo łatwe wygodne znalezienie właściwej pozycji i jej dłuższe utrzymanie.

  OKRĄGŁY - ten profil pasuje cyklistom, którzy posiadają ograniczoną ruchomość lędźwiową. Doskonałe na średniej długości dystanse. Okrągły profil zwiększa powierzchnię styku co lepiej rozkłada ciężar cyklisty na siodełku. Tylna krawędź jest nieco uniesiona co nieco poprawia rotację miednicy i poprawia pozycję.

 • Specyfikacja techniczna

  • PłećKobieta
   SymbolSCRD203HB80-AM
   Waga252 g
   Długość280 mm
   PokrycieMicrofibra
   Szerokość143 mm
   WypełnienieLight Foam
   PrętyT2.0
   ProfilOkrągły
   TechnologieACTIVE DENSITY, PAS, T2.0
 • Napisz opinię

  Siodło Prologo SCRATCH DEA 143 mm T2.0 Black/Blue

  Siodło Prologo SCRATCH DEA 143 mm T2.0 Black/Blue

  Siodło SCRATCH DEA - damskie, okrągłe siodło o szerokim zastosowaniu.

Polecamy również